Збережемо природу довкола й в собі

Видатний вчений К.А.Тімірязєв, вказуючи на величезне значення рослин у житті людини, закликав бути уважними до зелених рослин, які дають людині тепло, годують, одягають її. Він казав, що треба вивчати рослини і піклуватися про них. Цей палкий заклик вченого особливо актуально звучить зараз, коли на всій земній кулі гостро стоїть питання про збереження зеленого дивосвіту, формування у підростаючого покоління знань, спрямованих на покращення навколишнього середовища.
Зелені рослини оточують нас скрізь. Яка ж роль відведена їм у природі та житті людини?
Усі живі істоти існують на Землі, завдяки тому, що зелені рослини в процесі фотосинтезу утворюють органічні речовини, які є джерелом їхнього живлення, а також виділяють кисень, необхідний для дихання. Більш того рослини регулюють газовий склад атмосфери.
Зелені насадження є гігантським фільтром для очищення повітря. Вони затримують пил, кіптяву та інші шкідливі домішки. Один гектар лісу очищає за рік 18 млн. м повітря. Ліс у 10 разів більше освіжає і зволожує повітря, ніж водна поверхня.
Важлива роль зелених рослин у поглинанні шуму. Крони дерев, кущі пом’якшують різкий міський шум.
Рослини виділяють в атмосферу велику кількість речовин, які згубно діють на збудників хвороб. Виявлено, що 1га діброви щодоби виділяє до 5 кг фітонцидів, а соснові та ялинові насадження удвічі більше. За декілька хвилин вони знищують  масу бактерій і цим оздоровлюють повітря, перешкоджаючи поширенню інфекційних захворювань.
Рослини -  основна, визначальна ланка в складному ланцюгу живлення всіх організмів, у тому числі і людини. Перше місце в житті людини належить хлібним (пшениця, рис, кукурудза тощо) і різним круп’яним культурам, картоплі, яку справедливо називають другим хлібом. Широко використовуються багаті рослинними білками зерново-бобові, цукроносії, численні олійні, плодові, ягідні, овочеві та інші культурні рослини.
Сучасне суспільство важко уявити без тонізуючих рослин – чаю, кави, какао.
Неоціненне значення мають рослини в житті людини як джерело естетичних вражень: сприйняття прекрасного і відтворення його в мистецтві, побуті.
Боляче дивитись, як необережно влітку дівчата зривають польові квіти, плетуть віночки, укладають  величезні букети, а через деякий час викидають. Чимало зла терпить природа від людських рук. Ось уривок з листа учня: «…Нині всі взялися за охорону природи. Не зірви квітку! Не зламай гілку! Не спіймай метелика! А хіба все це існує не для людини? Не для того, щоб милуватися красою? І чому ми повинні оберігати природу? Вона сильніша від нас…»
Чи справедливо це ? Вирішувати вам.
Але пам’ятайте: забрудненість повітря, шкідливі звички негативно позначаються не лише на здоров’ї людей та на стані навколишнього середовища, а й на формуванні свідомості людини. Бо від того, що оточує нас, негативно чи позитивно  впливає на наш емоційний стан, залежить майбутнє не тільки всього міста, а й кожного зокрема. 
Отож ми з вами повинні щоденно показувати дбайливе ставлення до природи, займатися озелененням класу, школи, присадибної ділянки, міста, не засмічувати і очищати наш потічок, дбати про благоустрій, слідкувати за мурашниками, не руйнувати пташині гнізда , вчасно зупинити того, хто нищить природу.
Треба серцем сприйняти довколишню красу і оберігати її, дбати, щоб ніколи не змовкав хор травневого ранку, вічно шуміли над нами крислаті дуби, ніжним рожевим квітом веселилися яблуні, співали чарівні пісні солов'ї, бо Природа – це казка, яку можна прочитати лише серцем!