HealthySchools_UA



Наша Сарненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 увійшла до національної програми Healthy Schools, ініційованої за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Інституту модернізації змісту освіти та Національного олімпійського комітет
 «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation.
Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.


Про  активності ПРОГРАМИ читайте на сторінках



НАШІ АКТИВНОСТІ

Програма 15 – крок у здорове майбутнє
Історія людства свідчить, що перешопричина будь-якої проблеми досить часто має духовний характер, зокрема відображає цінності особистості, культуру її відносин із навколишнім світом.
Програма «15» - це ефективна сучасна технологія групової роботи з підлітками та їх батьками, яка успішно стартувала та реалізується у Сарненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з вересня 2018 року. ЇЇ метою є створення умов для підвищення якості життя та запобігання розповсюдженню соціально-небезпечних явищ і захворювань (ВІЛ-інфекції, ІПСШ, алкоголізму та наркоманії) у суспільстві. Проект впроваджується молодіжною громадською організацією СМАРТ за сприяння ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» та фінансової підтримки німецької благодійної організації Bread for the WorldProtestant Development Service («Хліб для світу») в рамках проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу та підтримка соціально-психологічного здоров’я в Україні».
Новизна програми полягає у тому, що вона сприяє актуалізації сімейних зв'язків (беруть участь підлітки та їхні батьки, що сприяє поліпшенню сімейних відносин), а застосування гендерно-вікового підходу дозволяє забезпечити ефективну і комфортну комунікацію. Участь у заняттях формує в учасників активну громадянську позицію у громаді та державі вцілому.
На базі навчального закладу щосереди паралельно зустрічаються чотири групи: дівчатка-підлітки, хлопці-підлітки, мами та тата. На заняттях у невимушеній сприятливій атмосфері підлітки вчаться пізнавати  себе, будувати довірливі та відповідальні стосунки з рідними та друзями, коханими людьми, бути активними, а врешті, добре та змістовно проводять час у спілкуванні. Батьки мають можливість на зустрічах познайомитися з новими людьми, іншими родинами, знайти відповіді на питання , що хвилюють сім'ю, обмінюються досвідом та вчаться краще розуміти свою дитину, покращують навички спілкування.
Програма базується на наукових підходах і принципах, які довели свою ефективність у формуванні позитивних життєвих навичок. Незважаючи на те, що в підлітковому віці на дитину великий вплив має група однолітків, школа і сім'я - два найважливіших інститути, що формують адекватну і здорову модель поведінки.
Так, 17 жовтня учасники занять говорили про любов та відповідальність, вчилися приймати рішення та відповідати за них, обговорювали ситуації у які могли втрапити самі учасники чи їх діти-підлітки.
На зустрічі 24 жовтня учасникам тренери запропонували спілкування за темою «Здоров'я мам і тат: теперішніх і майбутніх», мета якого звернути увару на репродуктивне здоров'я та ризики пов'язані з його збереженням. Вивчали будову репродуктивної системи, розглянули небезпечні захворювання та методи контрацепції, зосередившись на найбільш прийнятному у підлітковому віці – утриманні.
Обізнані, задоволені та з позитивними емоціями учасники неохоче покидають заняття, щоб повернутися знову і обговорити наступні теми.


КОЗАК-КВЕСТ
14 жовтня українці святкують одразу три свята: свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України.
З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Жага до перемоги у кращих українських традиціях привела козацькі курені дев'ятикласників 17 жовтня на КОЗАК-КВЕСТ.
Підтягувалися, кидали м'ячі, нанизували обручі, їли вареники, повторили історію козацтва у вікторині та виконували українські маршові пісні…Надійне плече друга та командний дух привели команду 9-Б класу до впевненої перемоги.
Закінчилося святкування поїданням смачного кулішу та вареників! Жартували, пригощали гостей та вболівальників, згадували справжніх козаків, дякували за традиції.

ЕКО - ЕТНОвечірка
Оксамитовий запах осені відчувається скрізь. Проте найбільше його чути в повітрі. І тоді здається, ніби то сама осінь пливе по вулицях, лоскочучи перехожих легенькими павутинками бабиного літа.
У таку чарівну казку потрапили учасники етно-еко вечірки, що відбулася 17 жовтня у Сарненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Учасники на свіжому повітрі, використовуючи природні шати золотої осені, продемонстрували дефіле у трьох номінаціях: національний (сучасний чи етно) стиль, осіннє екологічне вбрання та туристичний стиль одягу.
Для учасників вечірки працювали майстер-класи з встановлення туристичного намету, вивчення різноманітності грибів (у формі гри «Бінго») та майстер-клас з намотування хустки.
Сучасний музичний супровід, гарний настрій створили неповторні враження в учасників та сприяли усвідомленню, що ми українці, патріоти своєї землі, охоронці та друзі природи.

Змагання з футболу «Шкіряний м'яч»
У жовтні 2018 року на Сарненщині відбулися зональні та фінальні районні змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2005 р.н., 2006 р.н., 2007 р.н. та 2008 р.н.
У змаганнях взяли участь 64 команди із загальноосвітніх навчальних закладів Сарненського району у чотирьох вікових групах, які проходили у шістьох зонах. Переможці зональних змагань, а таких виявилося 20 команд, вийшли у фінал, який відбувся на Сарненському стадіоні «Мрія».
У фінальних змаганнях з футболу серед молодшої вікової групи 2008 р.н. третє місце посіли учні Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (тренер - Олег Красько), серед юнаків 2007 р.н. срібні нагороди дісталися теж хлопцям з нашої школи
Переможці та призери змагань нагороджені кубками та грамотами відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації.


Фруктовий салат готували другокласники
У другому класі Людмили Федорович триває проект з соціалізації діток, що перебувають на інклюзивному навчанні. Цього разу школярі всі разом готували фруктовий салат. Яблука, банани, ківі та мандарин під йогуртним соусом створили вітамінну бомбу, що вразила 2-А клас. Разом готували – смачно споживали! Вітамінний заряд енергії на цілий день отримали учні, а ще зрозуміли, що однаково всі можуть такі смаколики готувати й бути задоволені.

Мандрівка рідним містом: реальна та віртуальна…
Гарної, теплої осінньої днини 22 жовтня  першокласники вирушили у пішохідну подорож вулицями рідного міста. Сарни відкривало свої приховані секрети. З маленьких старих вуличок потрапляли маленькі мандрівники на широкі, заповнені потоком автомобілів. Від першої вчительки Наталії Матвієнко дізналися історію виникнення міста, легенду про йог о назву, побували на території краєзнавчого музею, поруч центральної бібліотеки, мерії міста та районної адміністрації, пригадали, як блукали містом з батьками.
А вже наступного дня до першокласників НУШ завітали екоклубівці та запросили їх до віртуальної подорожі визначними місцями рідного міста. Граючись, впізнавали на світлинах відомі будівлі та пам'ятки, відшукували на мапі свої домашні адреси, плели павутинку зустрічей.
Найактивніші учасники отримали значки знавців рідного міста.


У гостях у чорного лелеки
Вже багато років чорний лелека є одним з головних об'єктів досліджень Рівненського природного заповідника. Цей вид занесений до Червоної книги України, оселяється в старих лісах, на зиму летить аж до Африки і неймовірно чутливий до будь-яких змін середовища як на територіях гніздування, так і міграційних шляхів та місць зимівель. Тож зберегти його можливо тільки спільними міжнародними зусиллями і залученням науковців, працівників лісового господарства, природоохоронців та всіх любителів природи.
 Екологічна стежка «В гостях у чорного лелеки» захопила справжньої осінньої днини членів екологічного клубу «Паросток» Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, учнів 7-А класу. Розташована стежка на території Страшівського лісництва ДП “Сарненське лісове господарство” (Рівненська обл., Сарненський р-н, урочище Розвилка).  Довжина маршруту 3,6 км, або 18 тисяч лелечих кроків. 
Упродовж майже двох годин не поспішаючи, прогулялися маршрутом стежки. На галявинах зупинилися та слухали цікаву розповідь Вікторії Ніколайчук  про чорного лелеку: де живе чорний лелека, як будує свої гнізда, чим харчується, як вигодовує лелечат; про сусідів і ворогів птаха та які рослини заповнюють навколишній простір розповіли Юлія Познік та Юлія Журавчак.
А далі, в конторі Рівненського природного заповідника нас чекав гарячий чай, солодощі та цікавий квест Команда переможець – отримала ще й солодкий дарунок – Граніт науки.
Веселі, задоволені, сповнені сил та енергії поверталися школярі, надалі плануючи такі подорожі зі своїми друзями та знайомими

Про ці та ще близько 90 активностей читайте на сторінках

http://znz4-sarny.org.ua/healthyschools-ua

Немає коментарів:

Дописати коментар